Славни

Сопругата на Меси ги покажа нозете, од Роналдо ги покажа градите, а ОВАА ги засени сите!

Најдобрите фудбалери во светот стигнаа во Лондон на церемонијата која ја организира ФИФА за најдобар фудбалер во светот.

Фудбалските ѕвезди пристигнуваа главно со своите поубави половини, но имаше и такви кои дојдоа сами. Ѕвездата на Барса, Лео Меси пристигна со својата сопруга Антонела која беше облечена во елегантен црн фустан кој ги истакнува нејзините нозе.

И Кристиано Роналдо во Лондон пристигна со својата поубава половина Георгина Родригез, а тука беше и неговиот настар син Кристиано Јуниор.

Меѓутоа, сите беа засенети од сопругата на Гранит Џака, Леонита Лекај која на церемонијата пристигна во црвен фустан со длабоко деколте. Се гледа дека се потрудила да биде приметена и успеа во тоа.

To Top