Сончев вторник

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.

Следува период на претежно стабилно, а од средината на неделата и многу топло време. Максималната температура на повеќето места ќе биде над 30, а долж Повардарието над 35 степени. Преку денот ќе има умерено наоблачување, а локална појава на краткотраен дожд е можна в четврток.

Минималните дневни температури ќе се движат од 7 до 14 степени, а максималната дневна температура ќе се движи од 24 до 32 степени, во Скопје и околината ќе преовладува сончево со умерена облаќност и максилана дневна температура до 30 степени Целзиусови.