Сончев четврток со утринска магла во некои котлини

Утринската температура ќе се движи од -11 до -3 Целзиусови степени, додека дневната ќе биде во интервал од 5 до 10 степени.

Во Скопје и околината утрото магливо, попладне сончево. Утринската температура ќе биде околу -7 степени, додека дневната ќе достигне до 6 степени.

Во наредните денови ќе преовладува сончево време со ниски утрински температури. Во утринските часови по котлините ќе има услови за појава на магла. Позначителен пораст на дневната температура ќе има в петок и за време на викендот. Од понеделник ќе има зголемување на облачноста и опаѓање на дневната температура.