Солза Грчева и Ферид Мухиќ за спорот со името: Ваков срам не сме имале досега!

На синоќешната емисија „Само вистина“ на Канал 5, свое ’шоу’ имаа поранешната пратеничка Солза Грчева и актуелниот пратеник Ферид Мухиќ кои „ги направија партал“ прогрчките пропагандисти во Македонија кои заговараат капитулантска промена на името. Емисија која не смеете да ја пропуштите: