Со „Довидување таго“ Тамара се враќа на музичката сцена – бујрум спотот


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Со нов сингл, по тригодишна пауза, Тамара Тодевска се враќа на музичката сцена, откако последно го објави албумот „Еден ден“.

Автори на песната „Довидување таго“ се нејзините долгогодишни соработници Роберт Билбилов и Игор Џамбазов, а спотот е на Чедо Поповски.