Слај и Шварци се фатија за ножевите


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Холивудските актерски легенди, Арнолд Шварценегер и Силвестер Сталоне објавија нова заедничка фотографија на социјалните мрежи.

-Јас и мојот пријател Арнолд поминуваме заедничко време во неговата неверојатна канцеларија резбајќи тикви со ножеви за преживување. Тоа е она што вистинските акциони момци го прават во своето слободно време, порача Сталоне.

Нивните легендарни филмски ликови се појавија заедно со филмовите „The Expendables“ и „Escape Plan“.