СКАНДАЛ во Солун: Грците ни испратија провокација со ОГРОМЕН транспарент (фото)

paok

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓На натпреварот помеѓу ПАОК и Спартак Москва, домаќинот повторно ја мешаше политиката со спортот.

ПАОК во овие моменти има предност од 3:2 со која се стекна во првото полувреме.

Атмосферата во Солун беше жешка уште пред почетокот на натпреварот кога дојде до судир помеѓу навивачите во кој „подебелиот крај“ го извлекоа навивачите на Спаратак, исто така нападната беше и руска новинарската екипа.

На сето тоа навивачите на домаќинот го искористија овој натпревар за нови провокации. Тие поставија огромен транспарент на која пишуваше: Македонија е една и таа е тука.

УЕФА едноставно на ваквите постапки МОРА да реагира!

paok fans