Славни

Сите ја напаѓаа поради оваа фотка: Иванка Трамп мета на ремет на социјалните мрежи

Во време кога Трамп ја потпиша одредбата за забрана на 90 дена за влез во САД на граѓани кои патуваат од Ирак, Сирија, Иран, Судан, Либија, Сомалија и Јемен, неговата ќерка Иванка Трамп објави фотографија на која, облечена во гламурозен фустан од 5.000 долари, позира со својот сопруг, со што го предизвика гневот и револтот на Твитер корисниците.

Фотографијата на која позира со сопругот Џеред Кушнер, за време на подготовката за гламурозна вечер, предизвика низа критики на сметка на нејзиниот фустан потпишан од дизајнерката Каролина Херера, а Твитерџиите немилосрдно се нафрлија и на нејзиниот татко. Еден корисник пиша дека „изгледа како печен компир“.

„Додека илјадници семејства се разделени поради одрадбата од твојот татко, ти се фоткаш во алуминиумска фолија“, пиша друг.

To Top