Спорт

Синиша Михајловиќ поради сериозна болест ја завршува кариерата

mihajlovic

Тренерот на Болоња Синиша Михајловиќ одлучил да ја прекина професионалната тренерска кариера за да се соочи со сериозна болест, тврди „Кориере дело Спорт“.

Српскиот тренер неодамна направил детални леркарски прегледи и докторите го предупредиле дека лекувањето треба да го продолжи со посилен третман.

„Кориере дело Спорт“ не откри детали за болеста на Михајловиќ, но се пренесува дека поранешниот селектор на Србија ќе се огласи со соопштение или ќе одржи конференција во текот на денешниот ден и ќе ја објасни ситуацијата.

Михајловиќ кон крајот на есента седна на клупата на Болоња на местото на Пипо Инзаги и од тим кој беше помеѓу најсериозните кандидати за испаѓање успеа да ја однесе Болоња до 10-тата позиција.

Advertisements
To Top