Мекгрегор одново објави крај: Би ви кажал дека завршив, но нема да ми верувате


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Ирска ММА ѕвезда Конор Мекгрегор повторно предизвика лавина реакција на друштвените мрежи.

Мекгрегор одлучи повторно да се пензионира, а неговата објава на друштвените мрежи беше прилично интересна.

„Би ви кажал дека завршив, но нема да ми верувате“.

Претходно Мекгрегор два пати објавуваше дека си заминува од ММА светот.

Меѓутоа секогаш се враќаше. Неодамна истакнуваше дека сака да се врати на врвот, а ќе видиме што стои зад сето ова.

Последната борба Конор ја имаше во октомври минатата година кога беше поразен од Кабиб Нурмагомедов.