Си ја убил сопругата со сукало


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Основното јавно обвинителство, Битола, до судија на претходна постапка при Основен суд Битола достави Предлог за определување на мерка притвор против едно лице за сторено кривично дело Убиство од чл.123 ст.2 т.2 од Кривичниот законик.

Предлог е доставен поради постоење на основано сомнение дека осомничениот на 13 март, поради претходно нарушените меѓусебни односи, во дневната соба од заедничкиот дом со вршење на семејно насилство ја лишил од живот оштетената, неговата сопруга Е.М.Д. од Битола. Осомничениот со повеќе удари со тапи тврди средства, дрвени сукал,а ја удирал по главата оштетената нанесувајќи и повеќе повреди, од што настапил смртен исход, се наведува во соопштението од ОЈО Битола.

Постапката по наведената кривична пријава е во тек.​​

(Извор: Плусинфо)