„Што мислите за мојот нов изглед?“


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Откако објави фотографија во необичен цветен комплет од модната куќа Луј Витон, по што фановите се забавуваа со него, тој сега реши да ја смени и фризурата. Фудбалерот се сликаше со својот соиграч од Јувентус, Хуан Куадрадо, и со фризурата со која е препознатлив Колумбиецот.

„Што мислите за мојот нов изглед како на мојот брат Панита“, ги праша португалскиот фудбалер фановите , кои не се многу воодушевени од неговата фотографија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on