Што ѝ е на Софија Вергара?

Латино бомбата Софија Вергара отсекогаш за во јавност има ненападно беспрекорен изглед. Но, ништо понеубава не е ниту кога е болна и без грам шминка врз лицето.

На Инстаграм тоа го докажа со фотката која ја објави, направена додека лежи во кревет со покачена телесна температура.

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

„Само што сфатив дека температура од 39 степени која дава соврешно розова нијанса на образите, ми треба вакво руменило“, се пошегува Вергара, а фановите со коментари изразија воодушевување од нејзиниот природен изглед.

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

Софија болеста ја закачи после престојот во Рим, каде мораше да снима на дожд за потребите на својата нова улога.

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

„Изгледаш како девојче“, „Шминката те прави постара“, „Прекрасна си дури и кога си болна“, „Па не ми е јасно како можеш да изгледаш вака кога си болна?“, беа дел од коментарите со пожелби за скоро оздравување.