Северина и Кристиано Роналдо


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Познато е дека хрватската пејачка Северина е голема обожавателка на Кристиано Роналдо. Поради тоа, таа ја искористи приликата да се слика со него, а со фотките се пофали на својот Инстаграм профил.

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Таа со сопругот Игор Којиќ и синот го следеле натпреварот меѓу Јувентус и Реал на Бернабеу, па Хрватката се пофали со неколку кадри од тие моменти.

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

A post shared by Severina Kojic (@severina) on