„Сега знаме дека со Меси за Златната топка натпреварува Флорентино Перез, а не Роналдо“


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Доделувањето на „Златната топка“ и понатаму е во центарот на вниманието бидејќи многумина веруваат дека Лука Модриќ не ја заслужил, а сега свој коментар даде и Златан Ибрахимовиќ.

Ибрахимовиќ реши во свој стил да се огласи за „Златната топка“ и со својата изјава јасно стави до знаење дека Модриќ не ја заслужува наградата.

Ибра порача дека претседателот на Реал, Флорентино Перез е најзаслужен што Модриќ и Роналдо ги добиваат „Зланите топки“.

„Сега знаеме дека со Лионел Меси за Златната топка се натпрварува Флорентино Перез, а не Кристиано Роналдо, како што се мислеше порано“, изјави Ибрахимовиќ.

Многумина се согласуваат со Ибрахимовиќ и сметаат дека наградата заврши во рацете на Модриќ за да се прекине доминацијата на Меси и Роналдо.