ФОТО: Борисија Дортмунд со генијален Твит го „уништи“ Шалке


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Борусија Дортмунд вчера на гостински терен го победи вечниот ривал Шалке 04, а после мечот го „понижи“ на социјалните мрежи.

Ривалството помеѓу овие два клуба е огромно и продолжува и надвор од терените, па Борусија на генијален начин го „пецна“ Шалке после победата.

Имено, тие на својот официјален Твитер профил напишаа порака „Ерор 404 – трите бода не се пронајдени“, јасно алудирајќи на неуспехот на Шалке, притоа искористувајќи го бројот 04 од неговото име.