Сега е веќе јасно: Хамес Родригез се сели во…


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Колумбискиот репрезентативец Хамес Родригез во зимскиот преоден рок ќе го напушти Реал Мадрид, а медиумите откриваат дека тој кариерата ќе ја продолжи во Премиер лигата, во дресот на Челзи.

Имено, Хамес Родригез се врати во Колумбија за празниците, но од таму велат дека бил во посета на Британската амбасада во Богота, каде побарал британска виза.

За Колумбиецит силен интерес покажуваат Манчестер Јунајтед и Челзи, но медиумите тврдат дека „сините“ се во пол позиција за неговиот потпис и се спремни да платат 75 милиони евра.

Хамес наводно за време на клупското СП му дал ултиматум на раководството сериозно да ја сфатат неговата желба за заминување и да ја анализираат неговата ситуација, а раководството на Реал е спремно да го пушти бидејќи смета дека тој само ја нарушува атмосферата.