Седна на пијаното и ја растури „Chop Suey“ од System of a Down


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Украинската пијанистка и блогерка неодамна беше во посета на Виена, каде го посети познатиот произведувач на клавири, Bösendorfer, каде се „потзаседна“ на едно изложено пијано и растури со својата пијано изведба на „Chop Suey“ од SOAD.

Вика на својот YouTube канал, на кој можат да се најдат голем број нејзини преработки на познати хитови отсвирени на пијано, вели дека свири од својата четврта година. На каналот има над 650.000 претплатници, а нејзините снимки редовно имаат милионски прегледи.

Пред нешто помалку од една година, Вика беше во посета на Лондон, каде на пијано го отсвири хитот „Toxicity“ од System of a Down.