Седлоски денес ќе го одработи првиот тренинг со Широки Брег


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Македонскиот стратег Гоце Седлоски денес ќе го одработи првиот тренинг на кормилото на Широки Брег, пренесуваат босанските медиуми.

Поранешниот капитен на македонската репрезентација пред неколку дена беше именуван за нов тренер на босанскиот прволигаш, меѓутоа денес и официјално ќе ја преземе должноста и ќе го одработи првиот тренинг.

Седлоски веднаш ќе започне со припрема за големото дерби против Зрински, кое ќе се одигра веднаш после репрезентативната пауза, поточно на 15-ти септември во Мостар.

Македонскиот стратег веќе имаше прилика да го гледа својот нов тим минатиот викенд, кога Широки Брег беше поразен од Железничар со 3:0.

Седлоски со босанскиот клуб потпиша двегодишен договор, а финансиските детали не се познати.