Жешко

Себеси се нарекува „кралица на рускиот фудбал“, а воопшто не игра фудбал

Не игра, ама е сопруга на фудбалер – рускиот голман Сергеј Пешјаков, кој ја брани мрежата на Ростов. Фаталната Ксенија во Русија важи за една од најубавите жени-сопруги на фудбалери.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ксения Песьякова (@ksenia_peso) on

Сопругата на Пешјаков, голманот на Ростов, себе си се нарекува „Кралица на Премиер лигата“ поради тоа што многу често може ги посетува стадионите и мами воздишки од навивачите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ксения Песьякова (@ksenia_peso) on

Неодамна „фаталната Ксенија“ ги воодушеви своите илјадници фанови со секси фотографии од плажа на Малдиви.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ксения Песьякова (@ksenia_peso) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ксения Песьякова (@ksenia_peso) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ксения Песьякова (@ksenia_peso) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ксения Песьякова (@ksenia_peso) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ксения Песьякова (@ksenia_peso) on

To Top