Сè што треба да знае вашиот партнер за оралниот секс

Сè што треба да знае вашиот партнер за оралниот секс

Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Оралното задоволство може да биде најубавото нешто што можете да и го дадете на една жена…

Тоа прави жената да се чувствува сакано, почитувано и секси, а да не зборуваме за тоа што и овозможува да доживее посебен оргазам. Многу жени претпочитаат кунилингус отколку класичен однос, а за оние на кои им е потребна дополнителна стимулација на клиторисот, кунилингусот го обезбедува најлесниот начин до оргазам. Мажите кои знаат орално да ја задоволат својата партнерка важат за исклучителни љубовници кај жените.

Доколку мирисот на гениталиите на партнерката ви е непријатен или и е непријатно затоа што се плаши дека мирисот ќе ви пречи, предложете пред секс да се туширате заедно, што исто така може да биде дел од предиграта.

Запомнете дека речиси ништо што не правите „таму долу“ додека орално обработувате жена не може да биде погрешно, бидејќи секое лижење и цицање на усни, клиторисот и влез во вагината ќе биде повеќе од пријатно за жената.

Орални техники

Лижење

Со опуштена вилица и мек испружен јазик, почнете да го лижете пределот од влезот во вагината до клиторисот и надворешниот раб на вагината од двете страни. Повторувањето на оваа техника во двете насоки може да биде одличен вовед во понатамошна акција.

Јазична обработка

Повеќето од нервните завршетоци во вагината се наоѓаат околу влезот и во првите неколку сантиметри од вагината. Ја насочувате оваа област со јазикот туркајќи ја во отворот на вагината. Техниката е ограничена со должината на јазикот, но обидете се да го движите јазикот внатре и надвор, како и кружни движења внатре во влезот на вагината.

Палинг

Раширете ги надворешните усни со прстите. Нежно галете го вашиот продолжен јазик околу клиторисот. Можете да чкртате наоколу, но постојано се враќате на клиторисот бидејќи тој е најчувствителен. Ова ќе доведе до лудило некои жени, додека на други може да им биде премногу интензивно. Кога го стимулирате клиторисот, прво нека биде лесен и нежен за да ги тестирате реакциите на партнерот и да го прилагодите нивото на стимулација.

Следниве техники не треба да се користат доколку партнерот не е навистина возбуден и влажен. Ова се интензивни техники кои можат да бидат премногу инвазивни за жените доколку не се блиску до оргазам.

Цицање на клиторисот

Користете ги прстите за да ги раширите усните и да го изложите клиторисот. Земете го со усните кратко време и цицајте го, па веднаш пуштете го. Со повторување на оваа техника максимално го нервирате партнерот. Никогаш не користете ги забите додека цицате.

Задржување на клиторисот

Земете го клиторисот во устата и нежно цицајте го, во исто време мавтајќи го јазикот над него и околу него. Можете да го направите ова лесно или поагресивно, во комбинација со туркање на прстите во вагината. Оваа техника ќе овозможи интензивен оргазам.

Стимулација на клиторисот во поза 69

Додека сте во положбата 69 (жената е горе, главата на вашиот пенис и нејзините гениталии се над вашата глава), турнете го јазикот во тубуларниот простор околу клиторисот и движете го напред-назад; ова ќе и овозможи на жената да се чувствува слично како вашиот кога пенисот е во вашата вагина и да ја доведе до експлозивен оргазам.

Други совети

Добриот љубовник никогаш не ги одмора рацете додека орално ја задоволува својата партнерка. Затоа, истражете, боцкајте или масирајте ги внатрешните бутови и перинеумот на вашиот партнер.

Може да пробате и разни гелови, масла и лубриканти (по можност со некој вкус). Некои од овие производи се загреваат додека ги триете, па можат да обезбедат дополнителна стимулација.

Гуми за џвакање или бонбони со вкус на пеперминт во устата (не премногу силно со вкус) исто така може да ги подобрат резултатите со обезбедување дополнителна стимулација.