7 работи на кои мажот размислува кога ќе ве види голи

7 работи на кои мажот размислува кога ќе ве види голи

Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Старите мајстори на анимацијата знаеле совршено да го протолкуваат машкото либидо: замислете го тој волк со кривогледани очи, со пареа што излегува од ушите, почнува да лебди над земјата и да завива од среќа.

Мажите се визуелни типови, не е дека жените не се и дека згоден дечко може да помине покрај неа без таа да го провери, но мажите сепак предничат. Факт е дека визуелниот дел од приказната е многу важен дел од сексуалната возбуда и задоволство, а вашето тело делува донекаде хипнотички на нив – пред и особено за време на сексот. И гарантираме дека ниту еден маж никогаш не нашол замерка на вашето голо тело во спалната соба, што и да мислите за тоа.

Ве интересира што им поминува низ глава во тие моменти? Еден човек ни открива…

Полека. Бидете кул!

Кога жената ќе почне да се соблекува пред маж, пулсот веднаш се зголемува, крвта оди на југ и полека почнуваат да ја губат способноста за рационално размислување. Но, тие сепак не сакаат да изгледа како никогаш да не виделе гола жена, па се обидуваат да се соберат. Така, меѓу првите мисли им е токму тоа – Смири се.

Конечно, можам да зјапам!

Заради цивилизирано однесување, мажите, барем пристојните, се трудат максимално да не бидат фатени од жени кои зјапаат во нивните гради или задник. Во канцеларија, во теретана, на плажа, каде било… За време на разговорот се трудат да одржуваат контакт со очите. Но, штом ќе се соблечете пред нив, цивилизираното однесување повеќе не е приоритет. Сега им е дозволено да зјапаат каде сакаат и тоа ќе го прават со големо задоволство.

Ментална нота

Со задоволство ќе се сеќава на тој момент за време на мастурбацијата, немојте да мислите дека нема. Имав некои обврски, ми се чини… Нема врска. – Можат да имаат многу обврски, треба да поправат нешто или што и да е – штом ќе ви падне долната облека на подот, нивните планови исчезнуваат за секунда.

О не! Бидете трпеливи уште малку!

Мажите можат да постигнат оргазам многу побрзо од повеќето жени. И сите тие, со одредено искуство, се свесни за тоа. Ова не само што значи дека тие потоа мора да работат понапорно, туку и да го одложат сопственото задоволство за да ја завршат работата и да го задоволат партнерот – се со надеж дека ќе постигнат заеднички филмски оргазам, ако е можно.

Само да знаев што сакаше да и направам

Не плашете се да му дадете насока за тоа што би сакале да прави (или да не прави). Сексот е многу подобар кога знаете што сака вашиот партнер, па можете слободно да кажете што ви одговара или не. Шепнете му ги вашите желби на уво, движете му ги рацете каде што сакате и преземете ја контролата за да му покажете како најдобро да ве задоволи. Не треба (и не треба) да се срамите да го барате тоа што го сакате.

Колку сум среќен!

Чувството на благодарност кај мажот лесно се постигнува во присуство на голо женско тело. Затоа таа тврди дека е срамежлива/нема самодоверба кога навистина нема причина за тоа. – И мажите имаат свои несигурности, но сепак им е тешко да ги разберат женските инхибиции и несигурности кога се толку фасцинирани од женското тело. Навистина не очекуваат супермодел, и вие им изгледате божествено. Тие уживаат во моментите кога сте полни со самодоверба и отворени. Ако ги покриете градите со рака или ако се обидете да се скриете под чаршафите, тие ќе се обидат да направат се за да се чувствувате поудобно. И тоа е во ред, но уште позабавно им е кога ќе видат како без двоумење и со целосна самодоверба се предавате на вашата страст.

Блажена тишина

Во еден целосно бурен свет, може да изгледаме дека сме преокупирани со работа или други секојдневни работи и премногу стресни за да се концентрираме на врската. Но, ништо не го ублажува стресот како сексот, а додека сте голи, само на тоа може да размислува мажот. Тогаш ќе го имате неговото целосно внимание.