Се изнервирала оти не ја пуштиле „ваква“ да се качи во авион


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Инстатутката и ѕвезда на OnlyFans, Кине-Чан (21) се пожали дека ѝ било забрането да се качи на лет бидејќи носела костим за косплеј.

Косплеерите носат костими и модни додатоци за да отелотворат лик од филмови, стрипови и игри.

Кине-Чан се појави на аеродромот Навегантес во Бразил облечена како „Косплејот на Ребека“. Ребека е лик во анимето на Нетфликс „Cyberpunk Edgerunners“, која е омилена на обожавателите поради нејзините уникатни разголени комбинации.

Кине-Чан носеше црни бикини, тиркизна перика и црни сандали и тврди дека ѝ било кажано дека не е соодветно облечена и дека не може да се качи на летот.

„Викендов се случи многу стресна ситуација. Се обидував да се качам во авион на аеродромот Навегантес облечена како Косплејот на Ребека за некој настан. Веќе знаев дека може да доцни, па се облеков порано за да не доцнам. Но, ми рекоа да одам дома и да се пресоблечам затоа што сум несоодветно облечена. Објаснив дека одам на настан. Што и да е, Ребека е забранета“, ја сподели приказната со нејзините 620.000 следбеници на Инстаграм.

Сепак, некои присутни го разбраа персоналот на аеродромот.

„Кине, те сакам, но за љубов кон Бога… можеше да облечеш лесна облека над неа, како фустан или блуза со копчиња“, гласи еден коментар.

„Во право се, можеше подоцна да ја облечеш таа облека, сигурно не те пуштија“, рече друг.

„Не би било лошо да облечеше фустан преку него“, додаде следбеничката на инфлуенсерката.

Меѓу коментарите се најде и „колега“ кој прави претстави и патува во костими со авион.

„Правам емисии и мојот распоред е прилично густ. Облеков костим, но секогаш облекувам наметка или комбинезон преку него. Еве еден совет за вас“, рече тој.