Сања Лалиќ ги напушти С.А.Р.С.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Долгогодишниот придружен вокал на популарната српска и балканска група С.А.Р.С, Сања Лалиќ, најави дека го напушта белградскиот бенд.

Таа беше единствена дама во групат. Сања нејзиното заминување од С.А.Р.С. го најави на социјалните мрежи.

„После 10 години со С.А.Р.С. дојде време да се разделиме. Нормално е дека нашите желби со текот на времето се менуваат, па така и мојата одлука да го напуштам бендот е од тие причини. Благодарна сум на сите прекрасни моменти низ кои поминав во изминатите 10 години. На С.А.Р.С му посакувам се најдобро во понатамошната работа и многу успешни и големи концерти“, напиша таа на својот профил на Фејсбук.