Само три состојки потребни за најстариот рецепт за слабеење: Пробајте го ова…


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Губењето на килограмите е процес во кој е потребно да се обрати внимание на низа фактори. Освен физичката активност и контролираната исхрана, која никако не вклучува гладување, во овој процес може да ви помогнат и мали нутриционистички трикови.

Еден од нив е и сокот од три моќни состојки кои ефектно го намалува чувството на глад, го забрзува метаболизмот, дава енергија и помага на телото да ги исфрли вишокот на маснотии.

Напитокот од јаболкова киселина и мед и сојузник во губењето на килограмите, а сега му се придружува и грејпот, кој помеѓу останатото, го стабилизира нивото на шеќер во крвта и ефектно ги разградува мастите.

Состојки: 1 шоља од свежо исцеден грејп, 2 лажички јаболков оцет, 1 лажичка мед.

Подготовка: Се добро измешајте во блендер додека состојките во потполност не се поврзат. Сокот испијте го пред сите три оброци.

Постапката повторувајте ја секојдневно 7 дена во низа, потоа направете пауза од една недела, кога повторно може да ја повторите постапката. Ако не ја поднесувате горчината на грејфрутот, секој втор ден заменете го со сок од свеж портокал.