Роналдо и Перез повторно заедно!

Носителот на „Златната топка“ Кристиано Роналдо и претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез денес повторно ќе се сретнат на церемонијата при ждребот на групите во ЛШ.

Церемонијата ќе се случи денес во 18:00 часот, а на ниа ќе биде избран и играчот на годината. Роналдо е еден од фианлистите заедно со Модриќ и Салах.

Португалецот ова лето го напушти „Сантиаго Бернабеу“ без да има проштална конференција и без да се види со претседателот на „кралскиот“ клуб.

Двајцата се збогувале преку електронски пораки и по се изгледа дека не се разделиле во најдобри односи. Сепак, се очекува двајцата да покажат респект еден према друг во Монако и да си подадат рака.