Руни се врати во дресот од Евертон – еве како помина првиот тренинг (видео)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Легендата на англискиот фудбал се врати во клубот од кој замина во Манчестер Јунајтед и веќе го одработи првиот тренинг со новите соиграчи.