Спорт

Роналдо испрати силна порака до своите соиграчи!

Најдобриот фудбалер на светот и прва ѕвезда на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо се уште не покажува бело знаме и верува во силата на својот тим.

Роналдо не беше дел од тимот на синоќешниот меч против Леганес, после кој „кралевите“ шокантно беа елиминирани од Купот на кралот.

Веднаш после натпреварот Португалецот преку социјалните мрежи упати силна порака до сите во клубот и им даде надеж да не се предаваат.

„Горе главите соиграчи. Горе главите мадридисти. Имаме уште битки за освојување“, напиша Роналдо на својот профил на Фејсбук.

To Top