Роналдо со „гол од милион евра“ – му аплаудираа и навивачите од Јуве (видео)


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Кристиано Роналдо има свое шоу во Торино против Јувентус. Во 3-та минута го отвори резултатот, а во 64-та минута постигна спектакуларен гол.

Португалецот на асистенција на Карвахал на спектакуларен начин со „ножички“ го постигна голот за кој долго ќе се зборува и кој ќе остане запишан во историјата на Лигата на шампиони.

Му аплаудираше целиот стадион….Уживајте!