Рири влегува во модните води


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Со промоцијата на нејзината прва колекција долна облека, која е закажана за 11 мај оваа година, Ријана и официјално влегува во светот на модата и дизајнерството.

Пејачката, која станува сѐ поуспешна во дизајнот, го објави датумот на нејзиниот личен профил во Instagram.

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

За да го стори тоа, таа објави рамка во која се претставува во будоар, нејзино дело, во етерично розова ткаенина.

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Гласините за новиот потфат на Ријана се интензивираа особено кон крајот на минатата недела, кога таа направи посебен профил во Instagram, покажувајќи ги нејзините идни планови.