Ријана во предизвикувачко модно издание на премиерата од Ocean’s 8


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Лондонското премиерно прикажување на филмот “Оcean’s 8” беше засенето од појавата на Ријана на црвениот тепих, каде таа продефилира во предизвикувачка креација. Но, наиде на критика и потсмев кај модните критичари и странските медиуми.

Таа во златниот фустан кој модните критичари го нарекоа „фустан за ѓубре” гордо ги покажа своите облини и не обрна внимание на критиките.

Странските медиуми ја исмејуваа за изборот на модната креација и материјалот кој според нив никого не воодушевил.