Ријана не застанува: Нова колекција на шминки од нејзината брендирана линија


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Веднаш по фантастичниот успех што го забележа со колекцијата на долна облека Fenty X Savage, славната пејачката Ријана најави нова колекција на Fenty Beauty, дизајнирана целосно за очите.

Линијата содржи нова палета на сенка за очи, основа и четки . Главниот фокус во колекцијата е сенката на палетата „Марокански зачин“.

Има точно 16 бои во мешавина на мат и сјајни нијанси. Десната страна на палетата е во портокалови и златни бои, а левата се прелева непречено кон студената спектар.

Покрај објавата на вестите, Ријана дебитираше самата како промотивно лице на кампањата во нејзиниот личен профил на Instagram.

Таму, таа прикажува неколку кадри на кои претставува шминка креирана целосно од новата колекција.