Ред и дисциплина: Гатузо ги шамари фудбалерите на тренинг (видео)


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо е познат по тоа што сака максимална дисциплина на тренинзите.

На социјалните мрежи се појави видео од групното сликање на тимот во тренинг центарот „Миланело“, на кое се гледа како Гатузо го „воспитува“ Франк Кеси.

Да се знае кој е главен!