Реал „извиси“: Јунајтед спреми нов договор за Рашфорд

Со заминувањето на Жозе Мурињо тимот од „Олд Трафорд“ игра како препороден.

Со доаѓањето на Солскјер на клупата на „црвените ѓаволи“ некои играчи почнаа да воодушевуваат со своите настапи, а еден од нив е секако Маркус Рашфорд, кој постигна 9 гола и запиша 4 асистенции.

Младиот Англичанец има договор со Јунајтед до 2020 година и веќе подолго време се шпекулираше со негово заминување од „Олд Трафорд“, а најсилен интрес за него покажува Реал Мадрид.

Меѓутоа, Јунајтед не сака да се откаже од својата ѕвезда, па спреми нов догово за 21-годишниот напаѓач.

Англиските медиуми пренесуваат дека Рашфорд ќе добие значително зголемување на платата, па со новиот договор ќе заработува 170.000 фунти неделно.