Кендал Џенер „како од мајка родена“ за италијанското издание на Vogue

Не дека некоја од припадничките на кланот Кардашијан/Џенер има посебно проблем со покажување отфазла гола кожа по социјалните мрежи и за различни медиуми, но Кендал Џенер дефинитивно направи личен моден бренд од нејзиното име со ваквиот специфичен, но не апсолутно вулгарен пристап кон голото тело.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Тоа уште еднаш, по којзнае кој пат, го покажа на последната фотосесија за новиот број на италијанското издание на Vogue, на која Кендал се појавува на насловната страница, а за која позираше целосно гола пред објективите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Голата Кендал на Инстаграм ја објавил фотографот кој ја сликал за насловната страница на „Вог“ познатиот Мерт Алас.