Распад систем во соблекувалната на Барса: Еве кој е крив за дебаклот!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


После шокантниот пораз од Пари Сент Жермен во соблекувалната на Барселона настана распад систем.

Како што пренесуваат каталонските медиуми Серхио Бускетс посебно беше разочаран, па индиректно го обвини тренерот Луис Енрике за поразот.

Имено, дефанзивниот играч за врска на Барса јавно изјави дека тактиката била пресудна за големиот пораз.

„Беа подобри од нас во целиот тек од натпреварот. Нивната тактичка поставка беше многу подобра од нашата. Едноставно, беа подобри тактички. Имаа план кој ги одведе таму каде што сакаа“, истакна Бускетс.

Иднината нан Луис Енрике после тешкиот пораз од 4:0 е неизвесна, а како што пренесува шпанскиот „Копе“ со дел од екипата воопшто нема добри односи.

„Главните играчи се незадоволни од неговата работа. Веруваат дека не знае како да пронајде решение и да го подигне тимот“, пренесува „Копе“.