Путин и Џинпинг опуштено со водка, кавијар и палачинки


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Рускиот и кинескиот претседател, Владимир Путин и Кси Џинпинг, уживаа во опуштена дружба и разговор, закрепнувајќи се со водка, кавијар и палачинки.

Двајцата претседатели со палачинки и вотка го зачинија пријателскиот разговор. На маргините на Економскиот форум во Владивосток , на истокот на Русија , двајцата претседатели се забележани како пријателски разговараат и јадат палачинки со кавијар и водка.

Пекинг и Москва развија стратегиско партнерство како одраз на нивниот став против ,,униполарен свет”, израз што го употребиле за и двајцата да ја опишат доминацијата на САД во светот.

Блиските односи на двете земји се резултат на пријателството на Путин и Си , кои до сега се сретнале барем 30 пати.