ПСЖ носи уште едно големо засилување за Лига шампиони!

Chelsea's Michy Batshuayi, front, controls the ball under pressure from Peterborough United's Ryan Tafazolli during the English FA Cup third round soccer match between Chelsea and Peterborough United at Stamford Bridge stadium in London, Sunday, Jan. 8, 2017. (AP Photo/Alastair Grant)

Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


После трансферот на Јулијан Дрекслер, Пари Сент Жермен до крајот на преодниот рок да се засили со уште еден класичен напаѓач, бидејќи во моментов го има само Кавани.

Еминентниот „Екип“ пренесува дека најголема желба на раководството е напаѓачот на Челзи, Мичу Бачуаи, кој минатото лето пристигна на „Стенфорд Бриџ“ за 40 милиони евра.

Сепак, Белгиецот не добива голема минутажа кај Антонио Конте па е спремен да ја промени средината, а ПСЖ сака да ја искористи таквата ситуација.

23-годишниот Белгиец би бил идеално засилување за „светците“ бидејќи одлично ја познава француската лига, а ќе има право на настап и во Лигата на шампиони.

За ПСЖ нема да преставува проблем финансискиот дел од трансферот, но Челзи најпрвин сака да најде замена, па потоа да го пушти Батчуаи.