Првите 125 дена од владеењето на Трамп во последните епизоди од Симпсонови


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Симпсонови во една од последните епизоди направија осврт на 125-те дена од доаѓањето на претседателската функција на Доналд Трамп.

На трејлерот може да се види како Трамп се обидува да ги „испегла“ работите со бившиот директор на ФБИ, Џејмс Комеј, кој ја водеше истрагата за евентуалната поврзаност помеѓу административците на Трамп и Русија.

Нивниот состанок во спалната соба во Белата куќа беше прекинат од посетата на духот од бившиот претседател Ричард Никсон, кој си поднесе оставка за аферата „Вотергејт“.

„Сакам да ти се заблагодарам Доналд. Јас напредувам. Благодарение на тебе јас сум 44-от најдобар претседател на САД. Имам совет за тебе, ако имаш снимки, запали ги“, му вели Никсон.

Овој коментар се однесува на истрагата на ФБИ за евентуалната поврзаност на руските хакери со претседателските избори во САД.