Актуелно

Пролетно топол петок

Прекрасно сончево и пријатно топло време за крајот на оваа работна недела. Утринската температура ќе се движи од минус 4 до 3, а дневната од 13 до 22 Целзиусови степени.

Во Скопје, слично време, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до 1, а дневната ќе достигне до 21 степен. Во Маврово 13 степени, Охрид 16, Битола и Крива Паланка 18, Берово 17, Кавадарци 21, Дојран 22.

До сабота ќе се задржи стабилно и релативно топло време. Во недела ќе настапи наоблачување, попладне со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидт поројни. Кон крајот на денот ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер што ќе услови значително заладување, па од понеделник покрај на планините врнежите ќе преминат во снег и на повисоките места.

Advertisements
To Top