„Проектилот“ на Борозан меѓу најубавите голови на колото (видео)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Ракометарот на Вардар, Вуко Борозан го има еден од најубавите голови во 8-то коло од Лигата на шампионите по изборот на ЕХФ.

Иако Вардар беше убедливо поразен на гостувањето кај Барселона со осум голови разлика (34:26), сепак, Вуко Борозан се најде во изборот на ЕХФ за ТОП-5 најубави голови во ова коло.

Ракометарот на Вардар упати вистинска бомба, Де Варгас не ја ни виде топката која заврши во неговата мрежа.

Најдобрите пет голови можете да ги видете ОВДЕ.