Премиерот Заев ја прими втората доза од вакцината на Синофарм против Ковид-19

Македонскиот премиер Зоран Заев денеска ја прими втората доза вакцина против Ковид-19.

-Денеска ја примив втората доза на вакцината „Синофарм“. Се чувствувам одлично и продолжувам со работниот ден. Ги повикувам сите граѓани кои досега не се регистрирале на порталот www.vakcinacija.mk тоа да го сторат што побргу, со цел да постигнеме колективен имунитет и да прогласиме победа врз пандемијата предизвикана од КОВИД-19, напиша премиерот на фејсбук.