Прекрасна сцена: Навивачите на Бетис традиционално фрлија илјадници играчки на теренот (снимка)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во текот на вчерашниот ден во шпанската Ла Лига се одиграа три натпревари, а посебно внимание привлече натпреварот помеѓу Бетис и Атлетик Билбао.

Овој натпревар вниманието го привлече поради тоа што го приредија навивачите на трибините.

Имено, навивачите на Бетис организираа веќе добро позната акција која се случува на крајот од годината. Тие фрлија илјадници играчки кои на теренот и истите ќе бидат донирани за болните деца.