Пред настапот на Цеца: Подметната бомба во кафуле во Прилеп!


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Бомбата е пронајдена на терасата од кафулето „Кафе ин“ ,гостите веднаш биле евакуирани а тој дел од чаршијата затворен од страна на полицијата, објавува Канал 5.

Во ова кафуле недела пред почетокот на Пивофест беше поставена бомба кашикара. Ова е второ подметнување на бомба и тоа за време на Пивофест кога и френквенцијата на граѓани е најголема.

Во меѓувреме од МВР излегоа со официјално соопштение во кое се вели дека околу 23:10 ч во Прилеп во угостителски објект е пронајдена школска бомба која нема експлозивно полнење. Веднаш се преземени соодветни мерки и таа е подигната од лице место. Нема повредени лица ниту материјална штета. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.