Пораки од Пабло Ескобар, Трамп, Клуни – растураат со креативни билборди низ Скопје


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Социјалните мрежи откачија по најновата герила кампања на сајтот за огласи за работа – Кариера.мк во која преку забавни и впечатливи метафори се промовира новиот веб сајт кој цели да ги поврзе работодавците со работниците и да им помогне на луѓето да си најдат нова подобра работа. Кампањата официјално стартуваше вчера, а покрај билбордите, ќе се користат и веб банери, радио и ТВ реклами.

14-12-bilbordi-skopje1

На некои веќе и почнаа да им пречат пораките, па така еден од билбордите со мисла од Трамп е оштетен. Во секој случај, Кариера.мк го привлече вниманието на граѓаните со својата креативна, интересна и несекојдневна рекламна кампања.

14-12-bilbordi-skopje2 14-12-bilbordi-skopje3