Понеделничка временска прогноза


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Понеделник не носи некоја особена промена на времето во однос на недела. Останува релативно студено. Утрото ни носи минимална температура во дијапазонот од  минус 4°С до минус 6°С во котлините во северниот крај, а на југ, заради пооблачносто утро од минус 1°С до 2°С.

Денот ќе биде пооблачен во јужните краишта, додека повеќе сончево со мала облачност ќе биде во котлините од северниот регион.

Максималната температура ќе има вредност помеѓу 5°С и 8°С низ поголем дел од котлините, а на југоисток околу 10°С

Скопскиот регион очекува претежно ведро време, повремено со мала до умеренаоблачност. Минималната температура ќе има вредност околу минус 5°С, додека највисоката дневна вредност на температурата ќе биде околу 4°С