Понеделничка временска прогноза


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Денеска, понеделник, 19. септември, времето во Македонија ќе биде студено во утринските часови, а преку денот ќе се задржи сончево со мала до умерена облачност, инфорира Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови од Македонија ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Ќе дува слаб до умeрен ветер, претежно од северозападен правец, а УВ-индексот ќе изнесува шест.

Утринските температури ќе се движат од 1 до 10 степени, а дневните од 18 до 25.