Актуелно

Понеделничка временска прогноза

Денес, понеделник, 13 јануари, во Македонија носи сончево и мирно време, со мала до умерена облачност.

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Утринската температура ќе биде од минус седум до три, а дневната од еден до 10 степени.

Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу минус еден, а дневната ќе достигне до пет степени.

Advertisements
To Top