Полски туристи претепани од спасувачи на плажа во Сончев Брег (снимка)


Три дерби натпревари овој викенд ↓↓↓


Група туристи од Полска биле брутално претепани од локалните спасувачи на плажа во бугарското летувалиште Сончев Брег. Спасувачите кои со боксови и клоци ги претепале туристите потоа избегале од местото пред да дојде полицијата, но некои од присутните на плажата ја снимиле сцената и снимката беше споделена на интернет.