Поладно и облачно време


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Денешниот ден, среда, 22. септември, времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен и северозападен правец.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 19 Целзиусови степени, Маврово 13, Охрид и Битола 21, Крива Паланка и Берово 16. Кавадарци 22, Дојран 25.

Утре претпладне ќе имаме променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 12 до 24 степени.